توپ چابکی یا ری اشکن بال چیست | معرفی 3 حرکت اصلی

توپ چابکی
5/5 - (1 امتیاز)

توپ چابکی یا ری اشکن بال 

امروز در فروشگاه ورزشی رگنا قصد داریم تا به طور کامل شما عزیزان با توپ های چابکی یا ری اکشن بال آشنا کنیم و به شما مزایا و نحوه استفاده از این وسیله ورزشی را آموزش داده و چند تمرین کلیدی را معرفی کنیم

7 نکته ای که باید قبل از خرید در مورد توپ های چابکی بدانید

توپ های چابکی یا ری اکشن بال به افزایش چابکی ، هماهنگی چشم و دست و زمان واکنش کمک می کند. آنها یک قطعه ایده آل از تجهیزات ورزشی برای آموزش در تمام ورزش های توپی هستند. توپ های چابکی به عنوان یک توپ لاستیکی کوچک طراحی شده اند که در توده ها پوشانده شده است و در هنگام برخورد توپ به سطحی به ایجاد جهش های نامنظم کمک می کند.

توپ های چابکی را می توان در تمرینات روتین به صورت گروهی و همچنین برای جلسات آموزشی شخصی استفاده کرد. انواع مختلفی از متخصصان ورزش به طور مرتب از توپ های واکنش مانند کریکت ، بازیکنان تنیس ، بدمینتون و اسکواش استفاده می کنند. در زیر برخی از نکات کلیدی است که هنگام استفاده از توپ ری اشکن بال باید به آنها توجه کنید.

توپ چابکی چگونه کار می کند؟

توپ های ری اکشن بال به دلیل شکل غیر معمولشان دارای جهش غیرقابل پیش بینی هستند و ورزشکاران باید برای حفظ توپ روی حرکات دست و انگشت خودشان تسلط کافی داشته باشند تا واکنش صحیح نشان دهند. توپ های چابکی باید با شدت در جهت مورد نظر به طرف دیوار ضربه زده شوند تا بازیکن بتواند به راحتی آن را گرفته و دوباره به سمت دیوار پرتاب کند. این تمرین ساده یک روش موثر برای افزایش سطح تمرکز بازیکنان ورزشی است.

توپ چابکی چگونه هماهنگی چشم و دست من را بهبود می بخشد؟

توپ های چابکی شما را مجبور می کند که فقط چشم ها و مغز خود را روی توپ متمرکز کنید. این کار در ابتدا برای مغز بسیار چالش برانگیز است ، اما هرچه بیشتر تمرین کنید ، بیشتر قادر خواهید بود حرکت توپ سریع را پیش بینی کنید که هماهنگی چشم و دست شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. پس از چند هفته ، واکنشهای خود را در هر ورزشی که انجام می دهید سریعتر  خواهد شد.

آیا ری اشکن بال برای بوکسورها خوب است؟

بله ، توپ های چابکی به رزمی کاران کمک می کند تا واکنش خود را نسبت به مشت هایی که سریع وارد می شوند ، سریعتر بهبود بخشند ، این توانایی آنها را برای ضربات متقابل هنگام مشاهده یک جسم متحرک در راه خود تقویت می کند ، دقت ضربات را برای  یک نقطه کوچک افزایش می دهد. مشت های شما را تقویت می دهد تا در زمان مناسب با حریف ارتباط ضربه وارد کند.

آیا می توانم از توپ چابکی برای جلسات آموزشی در خانه استفاده کنم؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد در حال حاضر در خانه کار می کنند ، توپ چابکی بهترین وسیله ای است که می توانید در تمرینات خانگی خود استفاده کنید. استفاده از ری اکشن بال برای گرم کردن یا یک جلسه تمرینی کامل می تواند مکمل خوبی برای جلسات معمول بدنسازی شما باشد و مزیت اضافی آن این است که فضای زیادی را در یک اتاق اشغال نکنید. همچنین بسیار قابل حمل است بنابراین می توانید هر زمان که بخواهید به فضاهای مختلف ببرید.

آیا با استفاده از توپ های چابکی وزن کم می کنم؟

توپ واکنش به شما آموزش می دهد که بارها و بارها به یک هدف کوچک ضربه بزنید ، که منجر به تمرینات بسیار کامل است و فعالیت زیادی را انجام میدهید. تمرین با ری اکشن بال نیز بسیار سرگرم کننده است ، بنابراین ممکن است متوجه شوید که می توانید مدت زمان طولانی تری بدون خسته شدن تمرین کنید. به حداکثر رساندن زمان ورزش و فعال کردن آن تا حد امکان ، هر دو روش فوق العاده ای برای به حداکثر رساندن کاهش وزن بالقوه هستند.

آیا استفاده از توپ چابکی یا ری اشکن بال سخت است؟

استفاده از توپ واکنش بسیار ساده است. ممکن است در ابتدا سخت باشد اما برای شروع به مهارت خاصی نیاز ندارد. چه شما حرفه ای باشید یا مبتدی ، توپ واکنش یک قطعه عالی از تجهیزات ورزشی است. با گذشت زمان ، توپ چابکی به شما کمک می کند تا تمرکز و دقت خود را افزایش دهید تا بتوانید در صورت نیاز چشم های خود را برای مدت طولانی تری روی یک هدف نگه دارید.

تمرینات توپ چابکی یا ری اشکن بال برای بهبود زمان واکنش

ری اشکن بال یک توپ چند طرفه است که عمدتا برای آموزش بهبود زمان واکنش استفاده می شود. شکل غیرمعمول توپ باعث می شود که به طرز غیرقابل پیش بینی از یک سطح برگشت خورده و برای تمرینات زمان واکنش مناسب باشد.

ماهیت غیرقابل پیش بینی حرکت توپ واکنش باعث می شود که تمرینات با این توپ هماهنگی شما را افزایش بدهند و مهارتهای دیگری که برای ورزشهایی مانند بوکس و بازی با توپ مهم است ، توسعه یابد.

امروز ، ما در مورد موثرترین تمرین زمان واکنش که می توانید با استفاده از یک توپ چابکی انجام دهید ، بحث خواهیم کرد.

در اینجا سه ​​تمرین زمان واکنش وجود دارد که می توان با یک توپ واکنش برای بهبود سرعت واکنش و بازتاب ها انجام داد:

 

1. رها کردن و گرفتن

صاف بایستید و بازوی خود را تا جایی که می توانید دراز کنید.

ری اکشن بال را رها کنید و سعی کنید آن را در حین افتادن بگیرید.

مدام ارتفاع را که از آن توپ می اندازید افزایش دهید. از ارتفاع کمر شروع کنید و در نهایت حرکت کنید تا توپ را از بالای سر خود بیندازید.

2. پرتاب توپ

صاف بایستید ، توپ را در دست بگیرید.

توپ را چند متر به سمت بالا پرتاب کنید.

وقتی از به سمت زمین برگشت ، سعی کنید توپ را با یک دست بگیرید.

ارتفاع پرتاب خود را افزایش دهید تا تمرین برای شما چالش برانگیزتر شود.

3. پرتاب توپ به دیوار

چند متر با فاصله از یک دیوار بایستید و یک توپ چابکی را در دست بگیرید.

توپ را به سمت دیوار پرتاب کنید.

سعی کنید توپ را پس از برخورد به دیوار بگیرید.

توپ را محکم تر به دیوار بیندازید تا حرکت چالش برانگیز شود.

همه تمرینات برای بهبود زمان واکنش جهانی هستند و می توانند توسط ورزشکاران هر ورزشی استفاده شوند. همچنین شما میتوانید برای مشاهده محصولات لوازم ورزشی رگنا در لینک زیر مشاهده فرمایید. پیشنهاد میکنیم توپ های چابکی ما را از دست ندهید.

توپ چابکی ( ری اکشن بال ) 

منبع عکس : https://www.atreq.com/blogs/news/7-things-you-need-to-know-about-reaction-balls-before-you-buy

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم