14 مزایایی که با مربی شخصی بدست می آورید

مربی شخصی
امتیاز دهید

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا یک مربی شخصی برای دستیابی به اهداف آمادگی جسمانی شما ضروری است دلایل شما ممکن است مبتنی بر کاهش وزن ، افزایش قدرت و یا برای اهداف ورزشی خاصی باشد. در این مقاله از سایت فروشگاه لوازم ورزشی رگنا ، ما مهمترین دلایلی را که شما باید یک مربی شخصی داشته باشید ، و همچنین مزایایی را که با کار با مربی به دست می آورید ، گردآوری کرده ایم.

آنها توانایی این را دارند تا شما را آموزش بدهند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که شخص باید مربی شخصی داشته باشد این است که می تواند شما را در تمام جنبه های سلامتی ، تناسب اندام و ورزش آموزش دهد. دانش یک قدرت است و وقتی صحبت از اهداف تناسب اندام شما می شود ، داشتن درک مناسب از آنچه برای رسیدن به آن اهداف مورد نیاز است بسیار قدرتمند است.

مربی شخصی شما می تواند به شما کمک کند تا در مورد نحوه تغذیه شما در سفر تناسب اندام خود نقش داشته باشید ، تمریناتی که کدام ماهیچه ها را هدف قرار می دهد ، فرم تمرین صحیح و موارد دیگر. این که بتوانید هر سوالی که دارید به یک متخصص تناسب اندام مراجعه کنید به جای اینکه سوالات خود را از گوگل بپرسید باعث میشود پاسخ های دقیق ، آموزش داده شده و دقیق را برای شما به ارمغان می

آورد.

آنها به شما کمک میکنند تا به فرم ایده آل خود برسید

داشتن مربی شخصی تحصیل کرده در کنار شما برای نشان دادن وضعیت و تکنیک صحیح بسیار ارزشمند است. یک مربی شخصی اطمینان می دهد که مشتریان تمرینات را به درستی و کارآمد انجام می دهند ، تا حداکثر نتایج را به دست آورند.

انجام حرکات درست هنگام انجام تمرینات نیز در کاهش خطر آسیب ضروری است. بسیاری از افراد هر ساله با انجام تمریناتی که برای آنها آموزش ندیده اند به طور جدی آسیب می بینند و این می تواند برای مدت طولانی بر سلامت و تناسب اندام آنها تأثیر بگذارد. داشتن فردی آموزش دیده در مورد نحوه انجام برخی وظایف ، سطح خطر را تا حد زیادی کاهش می دهد و اثربخشی روال تناسب اندام شما را افزایش می دهد.

در حالی که برخی از افراد ممکن است فقط نیاز به تغییراتی جزئی در تمریناتی داشته باشند که نمی دانستند آنها را به درستی انجام نمی دهند ، برخی از افراد ممکن است نیاز داشته باشند که از ابتدا شروع کنند. آنها باید با یادگیری اصول اولیه و توسعه دانش و آموزش درست انجام دادن حرکات به درستی وارد این مسیر بشوند. در هر صورت ، مربی شخصی شما قادر خواهد بود آنچه را که شما نیاز دارید شناسایی کند و راه را پیش ببرد.

 

آنها به الزامات شخصی شما توجه میکنند

همه افراد متفاوت هستند ، و این بدان معناست که توانایی ها و الزامات هرکس در مورد ورزش متفاوت است. این می تواند از تلاش برای بازگشت به بدن پس از یک آسیب قدیمی گرفته تا داشتن فوبیا باشد که ممکن است بر مکان یا نحوه تمرین شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، اگر از ناحیه زانو دچار آسیب قدیمی شده اید که نیاز به عمل جراحی دارد ، اما از آن زمان تاکنون هیچ کاری برای بازسازی ماهیچه ها یا بهبود تحرک انجام نداده اید ، به تمرینات و اهداف متفاوتی نسبت به ورزشکاری که برای دویدن تمرین می کند نیاز دارید. نکته مهم در اینجاست که تجربه یک مربی شخصی می تواند تغییر زیادی در برنامه آموزشی شما ایجاد کند.

آنها به شما در تعیین اهداف واقع بینانه بلند مدت کمک می کنند

بسیاری از افرادی که تمرینات خود را شروع می کنند ، انتظار دارند که فوراً به اهداف خود دست یابند ، خواه این هدف کاهش وزن باشد یا بهبود قدرت باشد. اما این چیزها زمان می برد ؛ اگر اهداف شما واقع بینانه نیستند ، به راحتی می توانید وقتی ناگهان به آنها نرسیده اید دلسرد شوید.

یک مربی شخصی نه تنها به شما کمک می کند تا اهداف واقع بینانه ای را تعیین کنید که می توانید به آنها دست یابید (البته اگر تلاش کنید) بلکه آنها همچنین می توانند شما را در مسیر رسیدن به این اهداف نگه دارند. به عنوان مثال ، اگر هدف شما دستیابی به “بدن خوش فرم” در تابستان است ، فقط این نیست که روزانه 100 حرکت کرانچ برای یک ماه برای کار کردن شکم خود انجام دهید.

در مورد تغییر رژیم غذایی برای خوردن غذاهای مناسب ، ترکیب کاردیو و وزنه ها برای کارکردن عضلات مناسب و تعیین بازه زمانی است که می توان به آن دست یافت.

مربی شخصی
مربی شخصی در فروشگاه ورزشی رگنا

آنها می توانند از برنامه های شما برای رسیدن به هدف یا فعالیت کوتاه مدت پشتیبانی کنند

مربیان شخصی علاوه بر کمک به مشتریان برای تعیین اهداف واقعی ، ابزار کاملی برای کمک به شما در دستیابی به یک هدف خاص هستند. این برای کسانی که در حال تمرین برای یک رویداد خاص هستند یا نیاز به دستیابی به سطح خاصی از آمادگی جسمانی دارند ، قبل از اینکه بتوانند کاری را که واقعا می خواهند انجام دهند ، ایده آل است.

به عنوان مثال ، اگر شما میخواهید به نتیجه خاصی برسید و سرتان شلوغ است ، استخدام یک مربی شخصی برای کمک به کاهش وزن شروع خوبی برای رسیدن به این هدف است. یا اگر هدف شما این است که بتوانید ماراتن را در شش ماه اجرا کنید ، استخدام یک مربی شخصی برای قرار دادن شما در مسیر درست می تواند تنها چیزی باشد که شما برای تکمیل یک ماراتن نیاز دارید.

آنها شما را نسبت به روتین جدید متعهد نگه میدارند

چند بار تا به حال به رختخواب رفته اید و با خود گفته اید: “فردا بیدار می شوم ، به باشگاه می روم و یک ساعت تمرین می کنم قبل از اینکه برای کار آماده شوم” ، و سپس بیدار می شود و فقط تصمیم میگیرد یک ساعت بیشتر بخوابد تا ورزش کند.

اینجاست که مربی شخصی برای اطمینان از تعهد و پایبندی به اهداف تناسب اندام خود ، بسیار مهم است. اگر برای ملاقات با مربی خود یک جلسه تعیین کرده اید ، به احتمال زیاد این کار را ادامه خواهید داد.

آنها به شما نشان می دهند که چگونه زمان تلف شده را به حداقل برسانید و نتایج را به حداکثر برسانید

مربیان شخصی می دانند که معمولاً دو نوع افراد به باشگاه می روند:

  1. کسانی که سرگردان می شوند ، 10 دقیقه را روی یک دستگاه می گذرانند و سپس به آرامی به دستگاه دیگر می روند ، و خیلی از حرکات بی برنامه و تصادفی انجام میدهند.
  2. کسانی که برنامه ای در سر دارند و با هدف به به ماشین می آیند و حرکات را انجام میدهند. آنها به طور کلی تعداد تکرارهایی را که در دو یا سه ست انجام می دهند ، دارند و دقیقاً می دانند که روی هر دستگاه چه می کنند.

 

اگر شما مانند شخص شماره 1 هستید (که اکثر ما هنگام شروع سفر آمادگی جسمانی خود هستیم!) ، مربی شخصی شما می تواند به شما کمک کند تا به شخص 2 تبدیل شوید ، با برنامه ریزی برای هر جلسه ، میزان زمانی که در باشگاه هدر میدهید را کاهش میدهد.

اگر بیشتر شبیه شخص 2 هستید ، مربی شخصی شما می تواند تشخیص دهد که برای تغییر سطح آموزش باید چه تغییراتی ایجاد شود و اطمینان حاصل کند که خود را به چالش بکشید تا از هر جلسه حداکثر استفاده را ببرید.

صرف نظر از زمانی که برای آموزش دارید یا سطحی که در آن تمرین می کنید ، یک مربی شخصی می تواند ابزارها و برنامه ریزی مناسب را در اختیار شما قرار دهد تا به شما کمک کند هر بار نتایج خود را به حداکثر برسانید.

آنها می توانند برنامه تغذیه متنساب شما را تنظیم کنند.

هنگام تکمیل گواهینامه خود در زمینه تناسب اندام ، هر دانش آموز ملزم به تکمیل یک دوره آموزشی در مورد تغذیه و نحوه تأثیر آن بر تناسب اندام است. مربیان شخصی که گواهینامه خود را در زمینه تناسب اندام تکمیل می کنند ، باید کارهای اضافی در زمینه تغذیه را تکمیل کنند ، و تعدادی از مربیان شخصی نیز با گذراندن دوره جداگانه مربی تغذیه ، تحصیلات بیشتری را انجام می دهند.

با انتخاب مربی شخصی که آموزش تغذیه خاصی را گذرانده است ، می دانید که آنها برای رسیدن به اهداف شما توصیه های تغذیه ای مناسب را ارائه می دهند.

مربی شخصی
مربی شخصی در فروشگاه ورزشی رگنا

آنها می توانند سلامت روانی شما را در اولویت قرار دهند

مدتهاست که فهمیده شده است که ورزش فیزیکی می تواند به چالش های سلامت روان مانند افسردگی کمک کند و این بخشی از درمان توصیه شده توسط بسیاری از متخصصان بهداشت پزشکی است.

 

بسیاری از افراد باید در مراحل مختلف زندگی با این نوع چالش ها روبرو شوند و برای برخی افراد داشتن روال عادی و تلاش برای کنترل مواردی (مانند سطح آمادگی جسمانی) می تواند برای وضعیت روانی آنها بسیار مفید باشد. مربی شخصی شما می تواند انگیزه شما را در مواقع سخت تر حفظ کند ، تمرینات مناسب را انتخاب کنید تا بر احساس شما در تمرین تأثیر مثبت بگذارد و یک فرد حرفه ای برای تکیه داشته باشید.

آنها انگیزه شما را بازسازی میکنند

یک مربی شخصی برای کمک به اهداف تناسب اندام شما وجود دارد ، اما آنها به خیلی از مسائل دیگه هم اهمیت میدهند. آنها به میزان استرس شما توجه میکنند زیرا این امر بر نوع غذایی که می خورید و در نتیجه بر عملکرد شما در باشگاه تأثیر می گذارد. آنها اهمیت می دهند که آیا شما احساس ناراحتی می کنید ، زیرا ممکن است بر سطح انگیزه شما در طول تمرین تأثیر بگذارد.

به همین دلیل ، رابطه شما با مربی شخصی شما باعث می شود احساس حمایت کنید و بتوانید نگرانی ها و مشکلات خود را برای او بیان کنید ، زیرا می دانید که مانند دوستان و خانواده ، مربی شخصی شما نیز پشت شما است.

آنها شما را در مسیر درست نگه می دارند و به ایجاد عادت های جدید شما کمک میکنند.

ایجاد عادات خوب هفته ها طول می کشد و حتی ترک عادت های بد طول می کشد … و تلاش برای انجام آن به تنهایی کار سختی است. مربی شخصی با تعیین اهداف روزانه یا هفتگی به شما کمک می کند تا عادت های بد را ترک کرده و عادت های جدیدی را ایجاد کنید که از اهداف شما پشتیبانی می کند.

پیاده سازی یک برنامه روزانه برای رسیدن به هدف مانند مصرف روزانه آب یا یک هفته بدون غذاهای فراوری شده راه هایی هستند که ممکن است شما را در مورد عادات روزانه فعلی خود و عادت هایی که می خواهید ایجاد کنید ، به چالش بکشید.

مربی شخصی برای شما یک برنامه سفارشی شده تنظیم میکند.

یک مربی شخصی می تواند برنامه آموزشی شما را متناسب با شما و آنچه که از آن لذت می برید تنظیم کند ، و همچنین شما را تشویق به انجام تمریناتی کند که برای رسیدن به اهداف شما بهترین بازدهی را دارد. علاوه بر این ، همیشه روزهایی وجود دارد که آخرین کاری که میخواهید انجام دهید یک تمرین سخت است  ، بنابراین داشتن یک مربی شخصی به این معنی است که آنها می توانند تمرینات شما را برای آن روز طوری تنظیم کنند که در حالی که هنوز تمرین می کنید روحیه شما را تقویت کند و جلسه مفید باشد.

مربی شخصی با زمانبندی شما خود را هماهنگ میکند.

صرف نظر از اینکه آیا تنها زمانی که برای تمرین در اختیار دارید ، یک زمان بد است  یا در تعطیلات  یا اواسط بعد از ظهر قبل از اینکه بچه ها از مدرسه به خانه برگردند – مربی شخصی از نظر ساعت شما را درک می کنند و میدانند که افراد مختلف از امکانات رفاهی متفاوتی برخوردارند و بنابراین زمان های ملاقات را متناسب با شما تنظیم می کنند.

آنها در مورد مکانی که می خواهید آموزش دهید انعطاف پذیری دارند.

همه از فضای یک سالن ورزشی شلوغ لذت نمی برند یا مجبورند منتظر بمانند تا دستگاهی که می خواهید از آن استفاده کنید در دسترس قرار گیرد. مزیت داشتن یک مربی شخصی این است که شما محدود به کار کردن در مکان های موجود نیستید – نه تنها مربی شخصی شما تجهیزات لازم را دارد که می تواند همراه داشته باشد ، بلکه می توانید مکانی را که در آن تمرین می کنید نیز انتخاب کنید.

 

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم