فواید تمرین با کش

کش مقاومتی
5/5 - (1 امتیاز)

به سالن بدنسازی نگاه کنید و احتمالاً یک سری از کش های مقاومتی را در جایی خواهید دید – که استفاده نمی شود. در این مقاله از فروشگاه لوازم ورزشی رگنا میخواهیم در مورد فواید و مزایای کش های ورزشی برای شما بررسی کنیم. بیشتر اوقات ، مردم کاملاً از نحوه استفاده از کش ها آگاه نیستند. و اغلب ، آنها می توانند به سادگی نادیده گرفته شوند زیرا همیشه روشن نیست که چگونه می توانند به پیشرفت شما کمک کنند و از آنجا که آنها بسیار متنوع هستند ، مهم نیست که شما به دنبال ساختن ، تقویت یا کار بر روی یک آسیب شانه قدیمی هستید ، آنها تقریباً بی نهایت استفاده و مزایا دارند. فقط باید نحوه استفاده از آنها را بدانید. اما هنگامی که با اصول اولیه آشنا شدید ، مزایا ده برابر می شود.

در زیر ، ما تمام اصول اولیه تمرینات کش های مقاومتی ، از جمله آنچه معمولاً برای آنها استفاده می شود و انواع مختلف تمریناتی که می توانید با آنها انجام دهید را پوشش می دهیم.

1 – کش ها کیفیت تمرینات شما را بهبود می بخشند

وقتی به تمرینات کش مقاومتی فکر می کنید ، سبک واقعی تمرین کاملاً متفاوت از زمانی است که از چیزی شبیه به دمبل استفاده می کردید. به جای بلند کردن وزنه ، ماهیچه های شما تحت فشار دائمی قرار دارند. این بدان معناست که کیفیت واقعی هر تکرار به طور قابل توجهی بهبود یافته است. و با کار بیشتر ماهیچه ها ، انقباض بهتری دارید که کلید قوی شدن عضلات شما است. علاوه بر این ، همیشه خوب است که روشهای جدیدی برای تمرین و یافتن محرک های جایگزین برای کمک به رشد و سازگاری بدن خود پیدا کنید.

2 – کش ها برای تمرکز بر کنترل خود کمک می کنند

گاهی اوقات استفاده از دمبل خیلی راحت تر از کش ها است ، فقط به این دلیل که سطح و قوام تضمین شده ای دارید. هرچه وزن شما بیشتر باشد ، باید تلاش بیشتری برای کنترل حرکات خود انجام دهید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی انجام می دهید با این حال ، اگرچه آنها دشوارتر هستند ، اما انجام کارهای بیشتر بدون وزن اساساً به شما کمک می کند تا قوی تر شوید. و همچنین به شما کمک می کند تا سطح آمادگی جسمانی خود را نیز بهبود بخشید. استفاده از نوارهای مقاومتی ممکن است در ابتدا کمی متزلزل باشد و به دست آوردن حس آنها فقط به زمان و استفاده منظم نیاز دارد. همچنین ، مطمئن شوید که هم تنش را کنترل می کنید و هم هنگام رهاسازی مقدار زیادی تمرکز را می طلبد. شما باید مطمئن شوید که در حال حفظ تنش روی گروه عضلات خود هستید.

3 – کش ها عضلات تثبیت کننده خود را به کار می گیرند

ما در بالا اشاره کردیم که چگونه نوارهای مقاومتی می توانند کمی ناپایدار برای استفاده باشند. این فقط بدان معنی است که شما باید دو برابر سخت کار کنید تا فرم خود را حفظ کنید. اما با انجام این کار ، ماهیچه های تثبیت کننده خود و ایجاد قدرت اصلی را همزمان هدف قرار می دهید. سعی کنید با استفاده از یک نوار مقاومت ، برخی از افزونه های سر سه سر را انجام دهید و متوجه خواهید شد که هنگام انجام آنها چقدر هسته خود را فعال می کنید.

4 – آنها برای آموزش های عملکردی بنیادین هستند

در مقایسه با تمرینات سبک سنتی ، هنگام استفاده از نوارهای مقاومتی حرکت بسیار بیشتری وجود دارد. با این حال ، این برای کار روی مفاصل و انجام حرکات طبیعی تر در زندگی روزمره عالی است. ایجاد این نوع قدرت برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان بسیار مناسب است و در آینده نیز سالم و سلامت خواهید بود.

5 – یک جایگزین عالی برای ماشین آلات

ماشین ها می توانند برای مبتدیان مفید باشند زیرا حرکات کلی را که باید برای هدف قرار دادن گروه های عضلانی خاص انجام دهید ، به شما آموزش می دهند. با این حال ، آنها می توانند محدود کننده باشند و می توانند شما را مجبور به حرکت غیرطبیعی – بسته به نوع بدن خود – کنند ، به این معنی که شما بیشترین بهره را از تمرینات خود نمی برید.

توانایی کارکردن کامل عضله از کشش تا انقباض بهترین نتایج را به شما می دهد – و این همان چیزی است که با نوارهای مقاومتی به دست می آورید.

6 – آنها وزن سبکی دارد

اگر نمی توانید به باشگاه بروید ، یا اگر می خواهید در خانه تمرین کنید ، بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کنید ، داشتن مجموعه ای از نوارهای مقاومتی واقعاً می تواند به شما کمک کند. همچنین می توانید به سادگی ست خود را به باشگاه ببرید. فقط آنها را در کیف بدنسازی خود قرار دهید و همه چیز آماده است

به همین ترتیب ، اگر زیاد سفر می کنید و می خواهید مطمئن شوید که در تمرین هستید ، می توانید آنها را با خود ببرید و در هر کجا از آنها استفاده کنید. شما حتی می توانید آنها را در تعطیلات با خود ببرید تا هیچ بهانه ای برای حفظ قدرت خود در زمان غیبت وجود نداشته باشد.

7 – آنها برای تمرینات ترکیبی طراحی شده اند

تمرینات ترکیبی زمانی هستند که از چندین عضله به طور همزمان استفاده می کنید. آنها یک تمرین واقعا کارآمد و همچنین مصرف انرژی بیشتر و هماهنگی شما را بهبود می بخشند

تمرینات باند مقاومتی به طور طبیعی بیشتر به دنبال حرکات ترکیبی هستند ، بنابراین می توانید از آنها برای تمرین کامل بدن استفاده کنید.

8 – شما کنترل را بر روی زاویه انجام داده اید

میله های مستقیم برای بلند کردن سنگین بسیار مناسب هستند. با این حال ، اگر مشکلی در ناحیه شانه یا مچ دست دارید ، گاهی اوقات می توانند صدمات شما را تشدید کنند. هنگام استفاده از نوارهای مقاومتی ، می توانید زاویه ای را که در آن تمرین می کنید کنترل کنید. این بدان معناست که می توانید از تمرین در موقعیت های ناراحت کننده اجتناب کنید در حالی که هنوز گروه های عضلانی مناسب را هدف قرار می دهید.

و حتی اگر آسیب ندیده اید ، همیشه باید تمرینات خود را تا حد ممکن تغییر دهید تا از فشار مفاصل خود جلوگیری کنید.

9 – آنها فرم شما را ارتقاء می دهند

چند بار از حرکت برای فشار آوردن به چند تکرار آخر در حین انجام یک تمرین خاص استفاده کرده اید؟ انجام این کار هنگام استفاده از نوارهای مقاومتی بسیار سخت تر است. حفظ تنش روی نوارها در طول تمرین به این معنی است که هر تکرار باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و ماهیچه های شما باید در تمام طول مسیر سخت کار کنند – نه فقط در پایان تکرار.

اما در نهایت ، این به پیشرفت و پیشرفت شما کمک می کند. بنابراین ، آنها یک ابزار آموزشی فوق العاده برای کسانی هستند که به دنبال تقویت تمام بدن هستند.

10 – آنها به شما می آموزند که احساس کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست

از آنجا که شما کنترل بسیار زیادی بر نحوه استفاده از کش دارید – از تنظیم ، موقعیت ، زاویه و حرکت – باید واقعاً بر احساس هر تمرین تمرکز کنید تا بتوانید بگویید چه کار می کنید و وقتی می دانید که در حال کار روی ماهیچه های مناسب هستید ، می توانید بر فشردن آنها تا انتها تمرکز کنید تا مطمئن شوید که در حال انقباض کامل هستید. استفاده از کش های مقاومتی به روش صحیح می تواند به شما در بهبود کیفیت تمرینات شما کمک کند. و آنها واقعاً راحت هستند.

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم