بررسی تردمیل با سطح منحنی

مزایای تردمیل منحنی
5/5 - (2 امتیاز)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مزایا و معایبی که باید در مورد تردمیل با سطح منحنی  بدانید

تمایل به استفاده از تردمیل های منحنی منجر به به وجود آمدن سوالات زیادی در مورد نه تنها تفاوت های بین دویدن بر روی سطح صاف و تجهیزات آن بلکه به خصوص در مورد شکل منحنی و  دستگاه های دویدن شده است. واقعیت این است که مانند هر تکنولوژی دیگر، برای هر مزیتی که استفاده از تردمیل دارد، معایبی نیز وجود دارد. اگر شما از تردمیل منحنی استفاده میکنید، در مورد دلایل استفاده خود ذهن آگاهی داشته باشید چون نمی تواند جایگزینی برای دویدن معمولی باشد. این یک گزینه تمرینی است که  اگر به درستی به کار رود می تواند تکمیل کننده برنامه دویدن باشد. ورزشکاران زیادی، هم حرفه ای و هم تازه کار، به استفاده از این وسایل پرطرفدار برای دویدن روی آورده‌ اند و و این موضوع هم می‌تواند یک مشکل و یا یک قدم مهم رو به جلو باشد. تردمیل های منحنی برای کسانی که  از پیاده رو و یا برف خسته شده اند، بسیار مناسب است اما معایبی نیز دارد.دویدن روی یک تردمیل منحنی مزایایی دارد که پزشکان توانبخشی ممکن است دوست داشته باشند از آنها بهره بگیرند اما محدودیت هایی نیز دارند که باید در نظر گرفته شود.

 

تردمیل صفحه منحنی چیست؟

یک تردمیل صفحه منحنی یک وسیله فرورفته یا مقعر بدون موتور می باشد که به کاربران اجازه میدهد که بر روی آن با هر ضربه پا که کمربند پشت شان را به جلو میراند،راه روند یا بدوند.که این گزینه در فروشگاه تجهیزات ورزشی رگنا مورد توجه و بررسی قرار گرفته است  که این سیستم برای به کارگیری کانتورهای افقی و عمودی با کشیدن این کمربند به پایین و عقب با هر گام راه رفتن یا دویدن طراحی شده است،بنابراین نیازی به موتور الکتریکی ندارد-یک مزیت برای آنهایی که میخواهند خودشان به طور طبیعی سرعت راه رفتن یا دویدت خود را کم و زیاد کنند‌. امروزه تعداد کمی از این سیستم ها در بازار وجود دارد، مثلا تردمیل کرو GXT-8700 (منحنی) و Assault سیستم های بدون موتور منحنی را موجود دارند.همی این ها قول یک چیز را میدهند:تجربه ی دویدن راحتی که از ضربه یا حرکت پای منحنی الخط بهره میگیرد تا کیفیت تمرین را بهبود بخشد.

عکس شماره 1

 

تصویر ۱.قرار بود که طراحی منحنی،تقلیدی از الگوی گام طبیعی باشد و بنابراین بار را بر روی مفاصل کاهش دهد و احتمالا نیاز به به کارگیری عضلات پشتی را افزایش دهد.تحقیقات تازه شروع شده اند و هیچ مطالعه ی EMG ای وجود ندارد که ثابت کند که این به کارگیری به اندازه کافی مهم باشد تا بتواند مزیت عملکردی ای ایجاد کند.

تردمیل ها،سال ها به عنوان یک گزینه برای ورزش وجود داشته اند و از صدها سال پیش در خانه ها مورد استفاده قرار میگرفتند.دانستن تفاوت های بین تردمیل موتوری و بدون موتور و همچنین تردمیل های تخت و منحنی،مهم است.راهنمای خریداران در مورد تردمیل های تمرینی ورزشی ابزار لازم برای بررسی نیازها را در اختیار میگذارد اما در مورد تردمیل های منحنی،صحبت زیادی نمیکند،چون آنها یه وسیله تحقیقاتی نیستند.مطالعاتی بر روی بررسی اینکه چگونه یک تردمیل منحنی میتواند برای ارزیابی ورزشکاران به کار برده شود،وجود دارد اما بیشتر آنها در مورد قابلیت اطمینان تست های شرطی سازی می باشد تا دستگاه های دویدن و یا نیروهای واکنشی پایه.

 

یک تردمیل منحنی چگونه کار میکند؟

راز مکانیکی تردمیل منحنی ترکیبی از جاذبه،اصطکاک و به کارگیری این نیروها در طول دویدن می باشد.در زمان ضربه به پایین و سمت عقب،پا و وزن بدن صفحه را به معنای واقعی کلمه به پایین و عقب هل می دهند و این به دلیل شکل منحنی این وسیله رخ میدهد.نقطه تماس به طور قابل توجهی جلوتر از مرکز جرمی می باشد،بنابراین تجربه ی تکیه گاه با دیگر تردمیل های غیر موتوری یا دویدن بر روی زمین کاملا متفاوت است.

این تفاوت ها،اگرچه با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست،برای کمک به برداشتن آرام بار بدن با نیروهای عمودی واکنشی زمین کافی هستند‌.دویدن بر روی منحنی ممکن است به برخی از کاربران ورزشکار یا تناسب اندام برای کاهش فشار نیروهای عمودی واکنشی زمین از روی پاهایشان کمک کند.با این وجود،چون تردمیل های منحنی به طور منحصر به فردی طراحی شده اند،محاسبه نیروها بر روی آنها،یک فرآیند سخت است چون صفحه های نیرو معمولا بزرگ و به طور واضح صاف هستند.

نکته کلیدی در مورد یک تردمیل منحنی خوب بلبرینگ یا توانایی کاهش اصطکاک افقی بخش اول ضربه پا برای کاهش تغییرات مصنوعی الگوی رفتاری می باشد.به طور ایده آل،هرچه اصطکاک اولیه در طول ضربه پا کمتر باشد،الگوی رفتاری اولیه ماهیچه ها بیشتر بهبود می یابد اما یک  توازنی وجود دارد زیرا مرحله ترمز گیری یک دشمن ضروری برای نیروی محرکه است. از نظر تکنیکی، در سرعت بالا شما از سهم نیروی افقی بسیار کمی استفاده می‌کنید چون بیشتر سرعت توسط هدایت مجدد نیروی عمودی تولید می شود اما در زمان زیر حداکثر، باسن از نیروهای افقی در حرکت دویدن استفاده می کند. بحث در مورد اینکه کدام یک برای سرعت مهمتر است، کمتر شده است زیرا تحقیقات اخیر به طور روشن بیان می کنند که توازن هر سه نیرو- جانبی، افقی و عمودی برای موفقیت در دو سرعت لازم است. استفاده از تردمیل منحنی بسیار شبیه دویدن بر روی زمین است اما نمی توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید تردمیل به مقاله ی راهنمای خرید تردمیل مراجعه کنید.

 

 منطق و استدلال عملکرد تردمیل منحنی

تردمیل های منحنی برای دویدن با یک سرعت ثابت عالی هستند اما برای شتاب و سرعت بسیار بی مصرف می باشند. از آنجایی که ورزش ها در طبیعت با سرعت و شتاب انجام می شود، فقط تعداد کمی ترمیم می توانند فواید درستی برای یک دویدن کوتاه فراهم کنند. دلیل آن ساده است: ماهیت شتاب، هل دادن به پشت سر در حین خم شدن است و سیستم عصبی بدن در تضمین اینکه شما بر روی سرعت خود نیافتید، بسیار شگفت انگیز است.

چندین تردمیل  شتابدار وجود دارند اما بیشتر آنها گزینه های شیب دار هستند که از میله های تکیه گاه استفاده می کنند و یکی از آنها از تکیه گاه سینه استفاده می کنند. چندین تردمیل بدون موتور سطح صاف وجود دارد اما آنها از یک مهار استفاده می‌کنند، که آنها را به صورت مصنوعی اریب میکند و بنابراین ورزشکار می تواند از آن سیم یا طناب برای تغییر استراتژی حرکت خود استفاده کند. بعضی وقتها این یک گزینه عالی در کاربرد سورتمه ی سبک  می باشد چون حداقل کردن زمان تنفس، بیش از حد گام برداشتن را در طول شتاب گرفتن کاهش می دهد. این موضوع همچنین فشار به سمت عقب را به جای فشار غیرضروری به سمت بالا،بیشتر از آنچه که لازم است،تقویت میکند.

بنابراین دلایل استفاده از تردمیل در منحنی چیست. من هم می دانم که همی طبیعت بودند برای محیط بسیار خوب است. همچنین این تردمیل دارای اجزای حرکتی کمتری جهت تعمیر است و هر کسی که در یک باشگاه تجاری و تناسب اندام کار کرده باشد، دردو رنج سر و کله زدن با سرویس تعمیر و مشتری های عصبانی را میداند. علاوه بر کمک به محیط و قابل اعتماد بودن آن، تردمیل های منحنی، از نیروی هر قدم استفاده می کند و بنابراین یک تجربه ی طبیعی تر به وجود می آورد چون تسمه های سرعت ثابت در نمونه‌های موتوری ،گزینه های تغییر حرکت را برای برخی دونده ها کاهش می دهد.

 

با اطمینان می توان گفت که، اگر می خواهید بر روی شروع و سرعت اولین قدم کار کنید، تردمیل های منحنی ابزار های سرعتی بدی هستند. دویدن به سمت بالا به نظر خوب است اما هر مربی ای که از تردمیل استفاده می کند باید نمای بزرگتر را ببیند و از خود بپرسد که انتظار دارند با دویدن بر روی تردمیل نسبت به دویدن بر روی زمین به خصوص برای چمن یا مسیر دومیدانی چه تفاوتی اتفاق بیفتد؟ آیا این به  آموزش کمک می کند؟ آیا این کمک می کند که سیستم ماهیچه عصبی به طور متفاوتی شرطی شود؟

دویدن بر روی تردمیل در مورد شرطی سازی است در مورد افزایش سرعت حداکثر. با وجود اینکه از نظر تکنیکی، هر تمرینی که یک ورزشکار انجام می دهد در موفقیت او سهیم است، اما تفاوت هایی بین حداکثر دو سرعت تمام من در فضای آزاد و حداکثر دو سرعت بر روی تردمیل منحنی وجود دارد.

 

 

علم در مورد تردمیل های منحنی چه می گوید؟

من استدلال و منطق خود را با علم  بررسی شده توسط همکاران و مجموعه داده های خود، مستند می کنم. به نظر می‌رسد که تحقیق در مورد تردمیل ها و دوی سرعت در اولویت نیست، اما من آنچه که در دسترس است و آنچه که از بررسی متغیرهایی که اهمیت دارم به دست آورده ام را با شما در میان می گذارم.

در تحقیقات من،مطالعات ارزش تردمیل منحنی را نشان داده اما واقعاً تفاوت های بین دویدن بر روی زمین و بر روی تردمیل را، اگر تفاوتی باشد، مورد بررسی قرار نداده است. چندین مطالعه چالشهای دویدن های غیر موتوری و اینکه عموما قابل مقایسه نیستند را بررسی کرده است. به طور کلی، به نظر می رسد که مطالعات با زیرکی فقط به یک سوال ساده پاسخ می دهد:تفاوت بین دویدن بر روی یک تردمیل منحنی با دویدن بر روی یک زمین مسطح چیست؟

به طور کلی، من وسعت بیشتری بر روی تعداد کلی مطالعات می‌خواستم و برخی از مطالعات سطحی بود. چندین مطالعه تاثیر گذار بودند و برای مطالعاتی با نیازهای سلامتی خاص مهم تلقی می شدند. بهترین مثالی که من یافتم پارکینسون،یک اختلال عملکرد عصبی که بر روی میلیون‌ها انسان عسل می گذارد،بود. پدربزرگ خود من با این بیماری مجید دست و پنجه نرم کرد، بنابراین من بسیار هیجان زده بودم که میدیدم راه رفتن بر روی تردمیل منحنی، مزایای بالقوه ای برای بهبود راه رفتن در افراد با بیماری پارکینسون داشت.

 

مطالعه ۱: قابلیت اطمینان تردمیل غیر موتوری منحنی تردمیل کرو GXT-8700

برای ارزیابی عملکرد بی هوازی

من در مورد هدف این مطالعه کاملاً گیج شدم چون به نظر می رسید که در حالی که سعی در نشان دادن این داشت که چگونه این تردمیل برای ورزشکاران مفید است، در یک مقایسه‌ای بین آزمون Wingate و تردمیل منحنی گیر کرده است‌. محققان از  شرکت‌کنندگان تفریحی ای که ۳۰ ثانیه دویدن را در ۶ متر بر ثانیه با حداکثر سرعت انجام داده بودند، استفاده کردند. مایه خوشحالی است که این محققان در نتیجه‌گیری خود، از این موضوع آگاه بودند که سرعت، نشان دهنده دویدن صحیح نیست. این محققان دقت داده های تردمیل تایید نکردند و یا نشان دادند که چگونه ورزش ها می توانند از تجهیزات جانبی برای بررسی خستگی سود ببرند. توجه به این نکته مهم است که هدف اصلی این مقاله، پیدا کردن یک گزینه دیگر در کنار آزمون رایج Wingate بود.

 

 عکس شماره 2

 

مطالعه ۲: یک پروتکل متناوب خود گام بردار بر روی یک تردمیل غیر موتوری: یک جایگزین قابل اعتماد برای ارزیابی عملکرد دویدن تیم ورزشی

این مطالعه جالب بر روی ده ورزشکار تیم ورزشی در بیست سالگی شان تحقیق کرد تا ببیند آیا مولفه غیر موتوری تردمیل می تواند برای تست قابلیت اطمینان دویدن خود گام بردار مفید باشد یا نه. محققان دو سوال را بررسی کردند: چگونه تردمیل می تواند در یک پروتکل شبیه سازی برای واقعیت به کار گرفته شود و اینکه چقدر سریع ورزشکاران می توانند خودشان را با شکل منحنی آن تطبیق دهند.

نتایج دقیقاً آن چیزی بود که دانشمندان ورزشی به دنبال آن بودند اما  مشکل من این بود که حداکثر دو سرعت دوباره در رنج ۶ متر بر ثانیه بود. بعد از مدتی، من فکر کردم که آیا واقعا یک کار با سرعت حداکثر درست در تحقیقات انجام شده است یا نه. یک نتیجه‌ای خوب این است که تردمیل منحنی برای خود گام برداری مناسب است که از ایده طرفداری می کند که این نوع تردمیل عموماً نسبت به گزینه های  گام برداری دیگر مانند تردمیل های موتوری طبیعی تر است.

 

مطالعه 3: دویدن بر روی تردمیل غیر موتوری با نیازهای متابولیک قلبی در مقایسه با دویدن بر روی تردمیل های موتوری و بر روی زمین مرتبط است.

این مطالعه بر روی نیازهای متابولیک قلبی یک تردمیل منحنی، یکی از قوی ترین مطالعات است. این مطالعه از کشش های ایزومتریک یا هم اندازه و پرش های متقابل برای ارزیابی توان ورزشکار استفاده کرد- برای مطالعات استقامتی بد نیست. من از استرالیایی ها، که دوست دارند با افزودن مکمل قدرت به مطالعات استقامتی که در ماهیت،فیزیولوژیکی هستند، کار بهتری انجام دهند، انتظاری کمتر از این هم نداشتم.

با وجود اینکه این ثابت نمی‌کند که یک تردمیل منحنی( بخصوص منحنی WOODWAY) برای آزمون شرطی سازی مفید نیست، اما نشان می دهد که ما باید به همه سیستم های تردمیل ها به طور متفاوتی نگاه کنیم‌ اینکه این مطالعه چگونه به توده بدنی ورزشکار نگاه کرده تا ارتباطاتی که اصطکاک تسمه و ورزشکار میسازند را ببیند، بسیار شگفت انگیز بود. ما در نهایت  باید بررسی کنیم که چگونه این داده های تحقیقاتی در بهبود تمرینات مفید خواهند بود.

مطالعه ۴: نیازهای فیزیولوژیکی و ادراکی دویدن بر روی یک تردمیل غیر موتوری منحنی: پیامدهایی برای تمرین خود گام برداری

این مقاله بر روی تردمیل های منحنی ازWorld  Runner’s  یک پیام ترکیبی برای آنهایی که مطالعه کامل را نخواندند, داد. بیشتر افراد یک سیستمی را در نظر می گیرند که سختی های بیشتری را به بدن اضافه می‌کند تا یک مزیت مثبت حاصل شود اما من آن را مانند یک محموله ترکیبی میبینم.

چیزی که جالب است این است که افراد در تناسب اندام که یک تمرین سخت تر می‌خواهند می‌توانند این مطالعه تحقیقاتی را به عنوان یک سندی در نظر بگیرند که بیان می کند که آنها با سوزاندن کالری بیشتر،تمرین بهتری خواهند داشت. آنها اگر می خواهند که ضربان قلب خود را با نیاز بیشتر از دستگاه بالا ببرند، مشکلی نیست اما من در مورد اضافه کردن دویدن با بازدهی کمتر به عنوان یک ماهیت مقاومتی شک دارم. درست است ۲۰ تا ۳۰ درصد پرش در نیاز فیزیولوژیکی جالب است اما این باره متابولیکی چگونه سرعت یا عملکرد و بهبود می بخشد برای من یک راز باقی می ماند. اضافه کردن یک جلیقه وزن دار یا دویدن بر روی درجه ۱ درصد یک اضافه بار تئوریکی است و من اطمینان دارم که این کار ، ورزشکاران را حتی در دو استقامت سریعتر کند چه برسد به دو سرعت.

مطالعه ۵: اثر یک تردمیل غیر موتوری منحنی بر روی طول گام دویدن، عدم تعادل و زاویه ی گام

مطالعه مورد علاقه من از این ۵ مطالعه، اثرات دویدن بر روی زمین را بعد از گذراندن چندین دوره زمانی بر روی TrueForm بیان کرد و نتایج زیرکانه اما قابل توجه بودند. این محققان، زمانی که می‌گفتند این وسیله در بهبود عملکرد دویدن از طریق کاهش در زمان تماس نقش دارد، کمی با اغماض حرف میزدند، اما این تنها مطالعه ای است که میدانم که بر دویدن بر روی تردمیل منحنی تمرکز کردند تا بدانند آیا تفاوتی بر روی بعدا دویدن بر روی سطح صاف ایجاد می کند یا نه.اگر TrueForm می‌تواند این کار را در سرعت های پایین تر انجام دهد، سوال بعدی این است که تا چه حد می تواند بر روی دو سرعت اثرگذار باشد. کاهش در زمان تماس با دویدن ورزشکاران غیر حرفه‌ای سطح پایین‌تر با حداکثر سرعت دوی یک ورزشکار حرفه‌ای یکسان نیست.

همه این مطالعات بینش های بسیار خوبی در مورد تردمیل های منحنی داشتند اما برای درک نیروی محرکه و سینماتیک این وسیله در مقایسه با دویدن معمولی، هیجان انگیز نبودند. چیزی که بیشتر از همه برای من جالب بود، مطالعه بر روی اثرات استفاده از دویدن بر روی منحنی و پارامترهای گام بلافاصله بعد از آن بود.

 

 تحقیقات من در مورد دویدن بر روی تردمیل منحنی

مطالعات بالا پیشرفت در درک تعامل ضربه پا و محصول منحنی را نشان دادند اما آنها حداکثر سرعت را مورد بررسی قرار ندادند و یا در مورد اندازه گیری مستقیم عملکرد وارد عمل نشدند‌. بنابراین من باید علم ساده مقایسه نیروی محرکه تخمین زده شده و تکامل سینماتیک با دقت بالای این وسیله را انجام دهم. من چهار سیستمی که همه آنها سطوح اصطکاکی مختلف گام برداری و طراحی های منحنی کمی متفاوت از جمله شعاع و شیب داشتند،را بررسی کردم. به طور ساده، این سیستم ها به اندازه کافی شبیه بودند که نتایج را بر روی تفاوت های بین دویدن بر روی زمین و دویدن بر روی تردمیل منحنی خلاصه کنیم.WOODWAY یک نقطه اصطکاکی کمی پایین تر دارد بنابراین سرعت تسمه کمی بیشتر است اما این طراحی، اندام های پایینی را به شیوه متابولیکی سخت‌تری به کار می‌گیرد.

سینماتیک دویدن در ۹-۱۰ متر در ثانیه( محاسبه شده) شبیه دویدن گام به گام سخت سریع بود اما فشار متفاوت بود و همچنین نوار عصب عضله هم متفاوت بود. تفاوت ها به اندازه کافی زیاد بود که در مقایسه با دویدن به صورت تکرارهای ۲۰۰ متر در ۲۲ تا ۲۵ ثانیه  قابل مشاهده باشد. من دو سرعت به طور کامل در فضای بیرون را بررسی نکردم چون ورزشکاران با انجام حداکثر تلاش خود راحت نبودند و من از قصد میخواستم که سرعت تا حدی که قابل تحمل است زیاد شود.

برخی از ورزشکاران مقاومت بیشتری را در مدل‌های ارزانتر احساس کردند در حالی که برخی دیگر  احساس می‌کردند که در ابتدای امر بر روی آنها لیز میخورند. وقتی که سرعت افزایش یافت، یا تردمیل ها باعث کشیدگی بیشتر در باسن می‌شدند یا ورزشکار ها قدم های خود را برای بهبود وضعیت قسمت جلویی ساز و کار دویدنشان  کوتاه می کردند. من هیچ سایز نمونه‌ای که از نظر آماری به اندازه کافی قوی باشد تا روند نتیجه گیری گروهی را ببینم، نداشتم چون هر کدام به طور متفاوتی پاسخ می دادند.

عدم ثبات عمودی مرکز جرم و سفتی پا به طور قابل توجهی کمتر بود و ورزشکاران افزایش تجربی بیشتری در فشار در مقایسه با دویدن در روی زمین داشتند. سرعت سبقت گیری با تجهیزات بهتر(WOODYWAY) بسیار بالا بود و من یک بازیکن بسکتبال به اندازه کافی قد بلند نداشتم تا ببینم که شعاع منحنی برای سرعتهای تند راه رفتن دیده شده در برنامه‌های باز توانی مناسب است یا نه . به طور کلی، پاسخ به اندازه کافی بود تا تفاوت های کوچک از لحاظ متابولیکی به صورت جزئی و کلی خود را نشان دهند.

همه ماهیچه ها سخت تر کار نکردند، مثلاً برخی از ماهیچه‌های پایینتر پا، زیر زانو، به نظر می‌رسید که فعالیت خود را کاهش دادند اما دوباره سایز نمونه  کوچک بود. من به سرعت های چرخش یا حرکت پای پشتی با جزئیات دقیق نگاه نکردم اما هر مربی با  یک نرم افزار ویدیویی Dartfish می‌تواند از پشت و از کنار فیلم بگیرد تا بررسی کند که چقدر تفاوت در ضربه پا اتفاق می افتد. ما بیشتر از آزمایش انجام ندادیم برای همین سخت است که بگوییم آیا آشنا شدن و تطیبیق یافتن با این تجهیزات بعد از چندین هفته راحت می‌شود یا نه.

مهمترین نکته تردمیل های منحنی این حقیقت است که، ورزشکار در جای خود میدود و از نظر تئوریکی قادر به دریافت دستورالعمل ها و شاید کار بر روی تکنیک ها مثلاً ریتم یا چیزهای مشابه خواهد بود. من از پیشرفت های تکنیکی وابسته به این رویکرد اطلاعی ندارم و هیچ تجربه ای در استفاده از این تجهیزات برای مدت زمان طولانی نیز ندارم. به نظر من تردمیل منحنی احتمالاتی برای تغییر گام دارد اما تاکنون هیچ شواهد جامعی از تغییرات گام مرتبط با بهبود در سرعت مشاهده شده در تنظیمات به کار گرفته شده، نبوده است.

 

عکس شماره 3

 خلاصه ای از مزایا و معایب

به طور کلی تردمیل های منحنی برای انجام یک تمرین در داخل منزل مفید هستند اما من نمی‌دانم که آیا آنها برای بازتوانی یا تمرینات حرفه ای مناسب هستند یا نه. تفاوت در انرژی محرکه و سینماتیک مرا به یاد سورتمه های مقاومتی می اندازد چون تغییرات یا اثرات منفی ممکن بر مهارت حرکتی بانک نفت با افزایش قدرت و توان کاهش یابد. بنابراین سخت می توان گفت که در دویدن بر روی آن در دوره های کوتاه مشکل ساز باشد. برای یک آدم معمولی، شرطی سازی چیزی نیست که من نگران آن باشم. هر چیزی که می‌تواند یک راهی مهم و موثر برای به چالش کشیدن بدن ایجاد کند از نظر من یک پیشرفت‌ خوب است.

 مزایای دویدن بر روی تردمیل منحنی

هزینه تردمیل منحنی، آن را تبدیل به یک گزینه جالب توجه برای کسانی که میخواهند یک تمرین سخت را در زمان کمی انجام دهند، می‌کند و یک گزینه دویدن استقامتی خاص برای توده های چربی فراهم می کند. تردمیل های منحنی در خود گام برداری و آزمون های غیر هوازی ممکن جایگزین های خوبی برای ارزیابیهای Wingate هستند.

معایب دویدن بر روی تردمیل منحنی

بر اساس محدودیت های جدید آن بر روی منحنی، این تجهیزات یک جایگزین موقتی یا گزینه دویدن جایگزین خواهد بود اگر ورزشکار نیاز به یک کیفیت متفاوتی از دویدن های مرسوم داشته باشد. تردمیل های منحنی، نوسان نیروی عمودی لازم برای کمک به بازسازی بهبود در سرعت حداکثر را فراهم می کنند و نمیتوانند وضعیت های شتاب لازم برای دو سرعت کوتاه را فراهم کنند.

شما باید تصمیم بگیرید که آیا تردمیل های منحنی برای شرایط شما انتخاب خوبی است یا نه. من متقاعد شدم که آنها ارزش زیادی برای افراد خواهان تناسب اندام دارند گزینه جالب برای دونده های غیر حرفه ای و یک گزینه  خلاقانه برای دویدن و یک مزیت احتمالی برای دوندگان دو سرعت در برخی مواقع هستند. چندین مطالعه دیگر برای علم لازم است تا بهین تکنولوژی برسد اما تردمیل های منحنی بسیار محبوب هستند و استفاده از آنها در حال افزایش است.

قبل از اینکه دوباره بر روی تردمیل بدوید. 

من مخالف تردمیل ها نیستم. از آن ها در زمستان، اگر به شمال سفر کنند یا زمانی که هوا مناسب نیست استفاده می کنم اما فقط زمانی که با یک جلیقه وزن دار بر روی یک شیوه خیلی کم راه می روم. من بسیار به محبوبیت تردمیل ها بخصوص تردمیل های منحنی بین دونده های دو سرعت و دونده های دیگر آگاه هستم. چیزی که توصیه می کنم، متناسب کردن نیازهای تان با رویکرد ورزشی صحیح و نه فقط پریدن بر روی یک تردمیل منحنی و امیدوار بودن به گرفتن بهترین نتیجه،می باشد. مزایا و معایب فعلی بسیار ابتدایی هستند و در طول ۱۰ سال آینده انتظار می رود که تحقیقات بیشتری لیست مزایا و محدودیت های این وسیله را بیان کنند. از دویدن بر روی تردمیل منحنی نترسید. آنها برای تناسب اندام و برای انجام یک تمرین سخت در زمان کم خوب هستند اما نسبت با دویدن بر روی زمین فرق دارند.

منابع:

عکس شماره 2 https://evofitness.ch/curved-treadmill-different-benefits/

عکس شماره 3 https://athleticmuscle.net/best-curved-treadmills/

مقاله https://simplifaster.com/articles/curved-treadmills-pros-cons/

Loading

اشتراک گذاری :

Loading

سایر پست ها

سوالی دارید؟

با شما تماس میگیریم